۲۱ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۱, ۱۳۹۸

جراحی بینی در بانوان

0 دیدگاه

جراحی بینی در بانوان

جراحی بینی در بانوان کمی با جراحی بینی در آقایان متفاوت است و علت این تفاوت ها نیز ساختار صورت و توقعات بانوان از نتیجه جراحی بینی یا رینوپلاستی است. ( جراح بینی اصفهان )

در کل جراحی بینی به منظور بهبود عملکرد بینی و فرم ظاهری بینی انجام می شود.

به همین دلیل مهم است که جراحی بینی نتایج رضایتمند و قابل قبولی برای بیمار داشته باشد.

بانوان با توجه به حساسیت های ذاتی که دارند برای انجام جراحی بینی و فرم بینی بعد از جراحی بینی حساسیت بیشتری دارند و به دنبال بهترین جراح بینی هستند.

برخی دیگر از بانوان نیز تمایل به انجام جراحی بینی دارند ولی ترس از تیغه جراحی و بیهوشی منجرب می شود تا جراحی بینی انجام ندهند و به دنبال راه های دیگری برای فرم دهی به بینی باشند.

اینگونه بانوان با تیتری چون جراحی بینی با لیزر مواجه می شوند ولی باید آگاه باشند که لیزر در جراحی بینی در بانوان و به طور کلی در جراحی بینی جایی ندارد و جراحی بینی با لیزر فقط جنبه تبلیغات دارد.

فرم بینی بعد عمل

نوع بینی در فرم بینی نقش مهمی دارند و اگر بینی ساختار کوچکی داشته باشد با توجه به همان ساختار جراحی می شود.

البته امروزه تکنیک های جراحی بینی موجب شده اند تا جراحی بینی یا راینوپلاستی پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

فرم بینی بعد از جراحی بینی برای بانوان اهمیت بالایی دارد و اکثر بانوان علاقمند هستند بعد از جراحی بینی ، از فرم بینی بتوان تشخیص داد بینی جراحی شده است.

بانوان به دنبال بینی هایی هستند که کاملا تراشیده شده و ظریف باشند به همین دلیل علاقمند به فرم بینی فانتزی یا عروسکی هستند.

البته دسته دیگری از بانوان نیز هستند که خواستار مدل بینی طبیعی هستند ولی تعدادشان کم است و اکثریت بانوان به انجام جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی تمایل دارند.

بانوان باید به این نکته توجه داشته باشند که تناسب فرم بینی با دیگر اجزای چهره موجب زیبایی می شود و بینی بسیار کوچک و قوس دار مانند بینی های سرسره ای ، مناسب چهره نیستند.
رضایت از عمل بینی

جراح بینی باید بینی را به گونه ای جراحی کند تا علاوه برحفظ معیارهای زیبایی به فرم مد نظر بیمار نیز نزدیک باشد و موجب رضایت بیمار شود.

در برخی مواقع انتخاب یک فرد نامناسب برای انجام عمل بینی موجب می شود تا بعد از عمل بینی نوک بینی کج شود یا برای عملکرد بینی مشکلاتی به وجود آید.

بنابراین مهمترین اقدامی که متقاضیان جراحی بینی باید انجام دهند انتخاب یک جراح بینی خوب و ماهر است که در زمینه جراحی بینی در بانوان از مهارت لازم برخوردار باشد.
اقدامات قبل از جراحی بینی

یکی از مهم ترین عوامل موثر در میزان رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از جراحی بینی ، رعایت اقدامات پیش از آن می باشد که به دو قسمت تقسیم می گردد:

انتخاب بهترین جراح بینی
مراقبت های قبل از جراحی بینی